http://austria.iranmigs.com
Email: info@http://austria.iranmigs.com
Print: 1400/07/25
خانه
دوشنبه 4 آبان 1394

مزایای کارت بیمه درمانی اروپا (eCard)

 بیمار شدن و احتیاج داشتن به خدمات درمانی یکی‌ از مشکلاتی است که گریبانگیر خیلی‌ از شهروندان اروپایی در هنگام مسافرت به دیگر کشورهای ‌اروپایی عضو اتحادیه اروپا می شود. با توجه به اینکه هزینه‌ها و خدمات درمانی در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا یکسان نیست قرار گرفتن در شرایط بیماری در کشوری دیگر بدون کارت بیمه‌ درمانی اروپا( e-Card)هزینه‌های گزافی را  بر دوش ما می‌گذرد.
  با توجه به اینکه داشتن بیمه برای دانشجویان و شهروندان اتریشی به نوعی اجباری است و اکثراً دارای این کارت هستند، توصیه می‌کنیم به هنگام مسافرت به دیگر کشورهای ‌اروپایی کارت بیمه درمانی اروپا (eCard) را همراه داشته باشید. اما در کدام کشورها می شود از این کارت استفاده کرد و هزینه‌ها چه طور پرداخت میشود.

 در این کشورها میتوانید از کارت بیمه درمانی اروپا (eCard)استفاده کنید:
بلژیک، بلغارستان، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، کرواسی، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، انگلستان، ایرلند شمالی، سوئد، سوئیس، آلمان، جمهوری چک، مجارستان و اتریش.


اما این کارت بیمه‌ به شما چه حقوقی میدهد:
این کارت به شما حق استفاده از خدمات پزشکی‌، بیمارستانی و کلینیک‌های بهداشتی  وابسته به سیستم بهداشت عمومی کشوری  را که به آن سفر می‌کنید را میدهد و هزینه‌ها بر مبنای هزینه‌های کشوری که به آن سفر کرده‌اید محاسبه میگردد.به عبارت دیگر شما همان  هزینه هایی‌ را می‌پردازید که مردم همان کشور به هنگام استفاده از خدمات درمانی در کشور خود می‌پردازند.
در بعضی‌ از  کشورهای اتحادیه اروپا اول شما تمامی هزینه‌ها را باید پرداخت نمایید و هنگام بازگشت به اتریش هزینه پرداخت شده را از سازمان بیمه‌‌های اجتمایی‌ درخواست نمایید! فراموش نکنید که تمامی رسیدهای پرداخت را که به هنگام بیماری در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا دریافت می‌کنید، نزد خود نگه دارید تا آنها را در موقع برگشت به اتریش به سازمان بیمه‌‌های اجتمایی‌ ارائه دهید.
هنگام بیماری در محدوده کشورهای اتحادیه اروپا این کارت را به همراه کارت شناسایی به هنگام مراجعه به مرکز درمانی که جزو سیستم بهداشت عمومی آن کشور می باشند نشان دهید. این شامل تمامی اعضای خانواده حتی کودکان و سالمندان می شود. هر کدام از اعضای خانواده باید یک کارت مخصوص به خود داشته باشند.
این کارت بیمه‌ با اعتبار ۳ ساله می‌باشد و به آدرس شما که در سازمان بیمه‌ اجتماعی ثبت شده ارسال خواهد شد. این کارت بیمه‌ را همیشه هنگام مسافرت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به همراه داشته باشید.
برای اطلاعات بیشتر می توانید با هرکدام از شرکتهای بیمه تماس بگیرید(wgkk: +43 1 601 22-2760) و یا به آدرس اینترنتی سایت سازمان بیمه‌ اجتماعی‌ اتریش مراجعه بفرمایید و یا از لینکهای زیر استفاده نمایید.

سایت بیمه اجتماعی اتریش: www.sozialversicherung.at

شرایط هرکدام از شرکتهای بیمه(مانند wgkk) در قبال بیمار شدن در خارج از کشور

اطلاعات تماس با هر کدام از شرکتهای بیمه

منبع: سایت خبری ایرانیان سوئد - IranDN